ua en ru

Ціни на нафту Brent відновили зниження

Ціни на нафту Brent - глобальний еталон - в понеділок відновили зниження після п'ятничного відскоку, який опинився короткочасним.

Нафтові ф'ючерси Brent з поставкою у грудні станом на 19:00 за київським часом подешевшали на 1,22%, до 85,11 дол. за барель. Вранці вони торгувалися у плюсі​​, вище 86 дол. за барель, услід за п'ятничним зростанням на 2%. Але це зростання було викликано тимчасовими факторами, тоді як фундаментальна картина не змінилася, вважає сировинний аналітик Commerzbank Карстен Фрітш. Нафти на ринку в надлишку, а попит може знизитися через уповільнення економік Європи та Китаю. Ціни на нафту не почнуть відновлюватися, "поки від ОПЕК не надійде чітких сигналів, що вони скоротять видобуток", цитує Фрітша агентство.

Як поведе себе ОПЕК, як і раніше неясно. На піврічній нараді у Відні 27 листопада картель, на частку якого припадає близько 40% світових поставок нафти, міг би оголосити про скорочення офіційної квоти нафтовидобутку, щоб підтримати ціни. Але поки ключовий учасник ОПЕК Саудівська Аравія, а також Кувейт та Іран демонструють небажання змінювати політику в галузі поставок.

Економіст голландського ABN Amro Bank Ханс ван Кліф очікує, що ф'ючерси Brent протестують діапазон 75-80 дол. за барель "цього або наступного тижня".

Грудневий контракт WTI в Нью-Йорку до 19:30 подешевшав на 0,12%, до 81,96 дол. за барель. За минулий тиждень американська легка нафта втратила 3,6% вартості, а північноморська нафта Brent, що торгуються в Лондоні, - 4,9%.
Від червня, коли барель Brent досягав 115,06 дол. (максимум у 2014 році), ціна нафти впала більш ніж на 25%. Формально зниження ціни на 20% щодо останнього піку означає, що на ринку намітився "ведмежий" тренд - стійка понижувальна тенденція.

У вівторок Китай представить дані по ВВП за третій квартал, які можуть визначити завтрашні настрої на нафтовому ринку. Аналітики, опитані Reuters, очікують, що зростання китайської економіки сповільнилося до 7,2% - мінімального показника з початку 2009 року. Китай - другий найбільший споживач нафти після США. Зростання попиту на нафту в Китаї у 2014 році може виявитися найнижчим з 1990 року, пише газета South China Morning Post з посиланням на аналітика Sanford C. Bernstein Освальда Клінта.

Нагадаємо, ціни на нафту Brent тримаються близько 86 дол. за бар. за рахунок сильної економічної статистики США та призупинення видобутку на саудівсько-кувейтському родовищі.